Mick i “shkel syrin” Mercedesit

Formula 1

Mick i “shkel syrin” Mercedesit

Më: 19 janar 2022 Në ora: 12:04
Mick i “shkel syrin” Mercedesin

Mick Schumacher përgatitet për sezonin e dytë në Formula 1 me makinën amerikane Haas.

Piloti i ri gjerman ka folur për dominimin e Mercedes dhe faktit se me këtë makinë, gjatë viteve të fundit mund të kishte fituar kushdo.

“Në Formula 1 të gjithë ata që pilotojnë e kanë merituar atë vend. Nuk mund të thuash se kushdo mund të fitojë me Mercedes, për sa kohë nuk je vetë brenda dhe nuk e provon. Nga jashtë nuk mund të japësh asnjë opinion konkret edhe pse Mercedes është makinë e shpejtë”, tha Mick Schumacher.

Për sa i përket vitit 2022, ai shton: “Shpresoj që të jemi më të shpejtë këtë vit dhe të duelojmë më shumë me rivalët. Uroj që të kemi mundësi të hyjmë në zonën e pikëve”.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat