Skandali, punonjësi i McLaren nën akuzë për fyerje ndaj Hamiltonit

Formula 1

Skandali, punonjësi i McLaren nën akuzë për fyerje ndaj Hamiltonit

Më: 3 maj 2022 Në ora: 12:03
Skandali, punonjësi i McLaren nën akuzë për fyerje ndaj Hamiltonit

Një punonjës i skuadrës McLaren ka përfunduar nën akuzë dhe po hetohet për fyerje që ka bërë në rrjetet sociale ndaj 7 herë kampionit të botës në Formula 1, Lewis Hamilton. Gjuha e përdorur nga punonjësi i makinës britanike ka qenë e rëndë: “Hamilton, je një m**” si dhe “Një k** dhe një copë m**”.

Akuzat janë bërë në “Twitter” dhe “Facebook”, mesazhe që më pas janë fshirë. Drejtuesit e Mclaren kanë bërë me dijse kanë nisur një hetim për këtë çështje dhe nës ekëto postime do ët konfirmohen, atëherë do të merren masa ndaj punonjësit të saj, duke e pushuar nga puna.

Kjo nuk është hera e parë që ndaj Hamilton lëshohen akuza të tilla. Më e fundit në mars të këtij viti, nga ana e një komisari të garës në pistën e Jeda, që më pas u përjashtua nga cirkuiti. Në këtë rast, mësohet se akuzat e punonjësit të McLaren janë bërë që në vitin 2020, në garën e Bahrein.

Në atë garë Hamilton nuk mori pjesë dhe u zëvendësua nga George Russell, pasi doli pozitiv me covid-19. “Çfarë m***, më në fund. Nuk e duroja dot më duke fituar”, mesazh pasuar nga të tjerët muajt në vijim. “Jemi gati të hetojmë për këtë ngjarje”, thanë drejtuesit e McLaren.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat