Leclerc “mbret” i Pole Position

Formula 1

Leclerc “mbret” i Pole Position

Më: 11 qershor 2022 Në ora: 18:00
Leclerc “mbret” i Pole Position

Charles Leclerc do të niset i pari në Çmimin e Madh të Azerbaixhanit teksa piloti i Ferrarit regjistroi kohën më të shpejtë në pistën qytetase të Bakut.

Piloti monegask shënoi Pole Position numër katër radhazi si dhe i gjashtë nga tetë në këtë kampionat botëror, duke u konfirmuar si një nga më të mirët e provave zyrtare.

Sakaq, pas Leclerc, renditet dyshja e Red Bull me Sergio Perez në vendin e dytë dhe Max Verstappen të tretin. Sërish një garë në “malore” për Kampionin e Botës që do të duhet të djersijë shumë për t’i rrëmbyer pozicioni rivalit të Ferrarit por edhe shokut të skuadrës.

Sakaq, vetëm vendi i katërt për Ferrarin e Carlos Sainz ndërsa nga vendi i pestë niset George Russell. Vetëm vendi i shtatë për Hamilton ndërsa në dhjetëshen e parë renditen edhe Tsunoda, Vettel e Alonso.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat