FASK bëhet gati për garën e madhe

Formula 1

FASK bëhet gati për garën e madhe

Më: 15 qershor 2022 Në ora: 23:32
FASK bëhet gati për garën e madhe

Federata e Auto Sportit e Kosovës (FASK), pas një periudhe me agjendë shumë të ngjeshur të aktiviteteve, në rrafshin vendor e ndërkombëtar, aktualisht është në një “pushim” të shkurtër, duke marrë parasysh se në kalendarin e saj, këtë fundjavë nuk ka garë.

Megjithatë, FASK as gjatë këtyre ditëve nuk është duke qëndruar duarkryq, pasi gjendet në vlugun e përgatitjeve për aktivitetin e radhës. Bëhet fjalë për garën më të madhe të disiplinës malore që mbahet në vendin tonë, garën e cila më 25 e 26 qershor mbahet në Kullë.

Interesimi për pjesëmarrje gjithmonë ka qenë i madh, e sidomos pas anëtarësimit të FASK-ut në FIA, pasi përveç për Kampionatin e Kosovës, gara poentohet edhe për Kampionatin e FIA CEZ.

Interesim i tillë pritet të jetë edhe kësaj radhe, pasi pjesëmarrjen tashmë e kanë paralajmëruar garues nga disa vende të rajonit dhe më gjerë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat