Hamilton paralajmëron rivalët

Formula 1

Hamilton paralajmëron rivalët

Më: 22 korrik 2022 Në ora: 12:06
Hamilton paralajmëron rivalët

Në prag të garës nr.300 në karrierë në Formula 1, piloti britanik i Mercedes, Lewis Hamilton, ka folur për atë që e pret në pistën franceze këtë fundjavë.

“Nuk e dija që kjo ishte gara ime nr.300, ndaj për mua kjo gjë nuk përbën ndonjë ndryshim nga të tjerat.dua vetëm të argëtohem e fitoj”, tha Hamilton.

“Kur je i ri shpreson të jetosh në përjetësi, të garosh sa më shumë, por duhet të jesh me këmbë në tokë e të qëndrosh me ata që do. Unë do të garoj për të fituar në një pistë të shpejtë dhe shpresoj që progresi i javëve të fundit të më ndihmojë edhe në këtë pistë”, tha piloti britanik, 7 herë kampion bote.

“Kemi bërë mjaft progres dhe nuk dorëzohemi kollaj. Tani ndihem disi më komod me këtë makinë. Në garat e fundit, diferenca me të tjerët ka qenë më e vogël, çka tregon se po u afrohemi Red Bull e Ferrari.

Duhet të rikthehemi ku meritojmë të jemi, pasi synoj që të fitoj ndonjë garë edhe këtë vit”, tha Hamilton.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat