Leclerc braktis garën

Formula 1

Leclerc braktis garën

Më: 24 korrik 2022 Në ora: 16:21
Leclerc braktis garën

Duket se është një sezon i pafat për pilotin e Ferrari-t, Charles Leclerc. Monegasku, në fakt, ka përfunduar jashtë pistës në xhiron e 18-të të Çmimit të Madh të Francës.

Është hera e tretë në këtë sezon që piloti i kokëkuqes del nga gara kur kryeson garën. Dukej se ai do të merrte një fitore të lehtë ditën e sotme, por fati nuk ka qenë me të.

Në komunikimin radio me ekipin, Leclerc ka shpjeguar se ka patur probleme me pedalin e gazit dhe më pas ka filluar të bërtasë nga zemërimi.

Kjo dalje nga gara e pilotit të Ferrari-t është një mundësi e artë për Max Verstappen që të thellojë diferencat në renditjen e përgjithshme të pilotëve.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat