Leclerc: Të zhgënjyer

Formula 1

Leclerc: Të zhgënjyer

Më: 19 gusht 2022 Në ora: 14:27
Leclerc

Koha për pushime ka përfunduar dhe te Ferrari janë gati për t’u rikthyer në pistë për pjesën e dytë të sezonit. Kjo pjesë e parë ka qenë disi zhgënjyese për “kokëkuqen”, që ka falur shumë gara për shkak të gabimeve të skuadrës apo pilotëve të saj.

Pavarësisht kësaj, Charles Leclerc shprehet se morali i skuadrës është i lartë:

“Ka momente pozitive dhe negative dhe mendoj se diferenca për të dalë nga momenti i vështirë vjen nga këto situata. Kemi parë me vëmendje cdo moment të këtij sezoni dhe kemi mësuar nga gabimet tona”.

“Jemi të gjithë të bashkuar e gati për të vijuar betejën.

Ferrari ka treguar se është një makinë e shpejtë këtë sezon, ndaj mund t’i mundim rivalët tanë. Gabimet janë pjesë e punës tonë. Mendoj se duhet të shohim gjërat pozitive që na motivojnë për të fituar sërish”, tha Leclerc.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat