Leclerc lëshon alarmin

Formula 1

Leclerc lëshon alarmin

Më: 4 nëntor 2022 Në ora: 16:13
Leclerc lëshon alarmin

Gara e fundit në Meksikë tregoi se Ferrari ka humbur mjaft terren karshi Red Bull. Madje edhe Mercedes ëhstë paraqitur më mirë se “kokëkuqja” dhe dy skuadrat tashmë duelojnë për vendin e dytë për konstruktorë.

Ai që ka lëshuar alarmin për situatën e krijuar është Charles Leclerc, që në Meksikë, mbërriti në vijën e finishit 1 minutë pas Max Verstappen ( i gjshti).

Një diferencë shumë e madhe, sidomos kur mendon se në fillimin e sezonit ishte e kundërta. “Gara e fundit në Meksikë ishte e dobët për ne, pasi nuk kishim ritmin e duhur për të dueluar me më të mirët. Mbërritëm në finish 1 minutë pas Max dhe kjo është e tmerrshme. Duhet të kuptojmë se përse jemi kaq larg tyre”, tha Leclerc.

“Po vuajmë më shumë se zakonisht dhe kjo gjë mund të na penalizojë në dy garat e fundit për objektivat që kemi.

Nuk duhët të përsëritet më një fundjavë si ajo e Meksikës. Nuk e kuptoj se përse potenciali i Ferrari tani është kaq larg Red Bull”, tha Leclerc, që duelon prë vendin e dytë për pilotë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat