Garat e Brazilit dhe Abu Dhabi

Formula 1

Garat e Brazilit dhe Abu Dhabi

Më: 9 nëntor 2022 Në ora: 12:14
Garat e Brazilit dhe Abu Dhabi

Garat e Brazilit dhe Abu Dhabi janë dy sfidat e fundit në pistat e Formula 1 për pilotin gjerman Sebastian Vettel. 4 herë kampioni i botës, që aktualisht piloton një Aston Martin, do të tërhiqet nga sporti në fund të këtij sezoni.

Ish-piloti i Red Bull e Ferrari, u shpreh për “Der Spiegel: “Kam kaluar në Formula 1 plot 16 vite të jetës time. Tani do të nisë një fazë e re e jetës time, do të kem nevojë për pak rehabilitim për t’u mësuar me këtë ndryshim të madh”.

Vettel, që ka fituar 53 gara në Formula 1, më tej tha: “Kam shumë interesa të tjerë për të ardhmen dhe mezi pres t’i dedikohem atyre. Të jesh në shtëpi me tri fëmijë nuk ka për të qenë aspak e mërzitshme”.

Piloti gjerman në fund shtoi se mund të bëjë si Michael Schumachr, që pasi u largua u rikthye në pistë: “Nuk e kam idenë se si do të ndihem pas 1, 2 apo 3 vitesh. Shpresoj që pas pak vitesh të jem në gjendje t’i them sërish JO garave”.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat