Plas te Red Bull

Formula 1

Plas te Red Bull

Më: 14 nëntor 2022 Në ora: 12:58
Plas te Red Bull

Situata te skuadra Red Bull nuk duket aspak e mirë pas garës së fundit të zhvilluar në Brazil, ku makina kampione e botës nuk u ngjit dot në podium. Përpos kësaj, situata u tensionua edhe më shumë në xhiron e fundit të garës, kur skuadra i kërkoi Max Verstappen të lejojë shokun e tij të skuadrës Sergio Perez ta parakalojë.

Perez është në duel me Leclerc për vendin e dytë për pilotë.

Gjithsesi, Verstappen refuzoi të hapë krahun, duke thënë në momentet e fundit të garës së kishte objektivat dhe arsyet e tij. Kjo gjë nuk i ka pëlqyer meksikanit Sergio Perez, që ka folur me tone të ashpra ndaj holandezit.

“Tregoi se cili është në të vërtetë. Nuk e kuptova se përse u soll në atë mënyrë, duhej të më lejonte ta kaloja. Nuk i kuptoj arsyet e tij, por dua të them se nëse është 2 herë kampion bote në Formula 1 është edhe falë meje, pasi e kam ndihmuar shumë”, u shpreh Sergio Perez, që u rendit i shtati në garën e Brazilit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat