F1 “ngre siparin” e prezantimeve

Formula 1

F1 “ngre siparin” e prezantimeve

Më: 1 shkurt 2023 Në ora: 12:15
F1 “ngre siparin” e prezantimeve

Me fillimin e muajit shkurt nis “sezoni i prezantimeve” të skuadrave të Formula 1.

Në fund të këtij muaji zhvillohet testet e vetme, ndërsa në mars nis kampionati. Gjithsesi, skuadrat kanë zbuluar njëvendëshet e reja dhe e para që e ka bërë këtë gjë është makina amerikane Haas.

Skuadra amerikane, që përdor motor Ferrari, ka ndryshuar disi ngjyrat, duke u bërë një makinë “bardhë e zi”.

Edhe pse pritet të ketë disa ndryshime të tjera, ngjyrat e njëvendëshes amerikane do të jenë këto. Dy pilotët e Haas për vitin 2023 janë Kevin Magnussen dhe Nico Hulkenberg.

Kështu, Haas, ndryshe nga dy vite më parë kur kishte dy debutues (Schumacher e Mazepin), këtë vit ka dy pilotë me përvojë, duke sjellë një filozofi të re, pasi kërkon pikë dhe viujueshmëri në rezultate. Njëvendëshja e këtij sezoni pritet të jetë më kompetitive, duke dueluar më shpesh për zonën e pikëve.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat