Ambasadori i sportit shqiptar për Mërgatë i reagon Edi Ramës

Gjermania

Ambasadori i sportit shqiptar për Mërgatë i reagon Edi Ramës

Nga: Halit Nezaj Më: 1 gusht 2021 Në ora: 13:39
Edi Rama

Ambasadori i sportit shqiptar për Mërgatë Halit Nezaj reagon:

Integrimet rajonale s’kanë kuptim pa njohjen e Kosovës nga Serbia.

“Kosova duhet të jetë pjesë e bashkëpunimeve rajonale. Por, vetëm si palë e barabartë – shtet sovran, i njohur nga të gjithë, njohëse e të gjithëve. Deri atëherë çdo nismë tjetër është e dëmshme për interesat nacionale tona dhe të shqiptarëve në rajon”.

Edvin Kristaq Rama po hapë plagë të reja në dëmë të Kosovës.

Ideja antihistorike e “Mini Schengen”- it nuk ka lidhje me baashkëpunimin mes popujve,por është një formë e dalë boje e Sërbisë së Madhe.

Kjo ide fashizoide është antihistorike dhe antishqiptare që e plasuan Aleksandër Vuqiçi,Zoran Zajev dhe Edvin Kristaq Rama.

Presidenti i Serbisë Aleksandër Vuqiçi është varrëmihësi i shqiptarëve dhe sovranitetit të Kosovës.

I bëjmë thirrje publike premierit shqiptar zt.Edvin Kristaq Rama,që të heqë dorë nga marrëzitë antikombëtare ,nga Kosova dhe “Mini Shengeni”.

“Trarë me Kosovë e Mini-schengen me Serbinë, ose thënë të ndryshe, të bësh krushqi me atë që të ka përdhunuar motrën”.

Edvin Kristaq Rama nuk e njeh dhe ndjenë tragjedinë kombëtare, është argati me i keq i së keqës gjithë kombëtare.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat