Ambasadori i sportit shqiptar për Mërgatë i reagon Edi Ramës

Gjermania

Ambasadori i sportit shqiptar për Mërgatë i reagon Edi Ramës

Nga: Halit Nezaj Më: 1 gusht 2021 Në ora: 13:39
Edi Rama

Ambasadori i sportit shqiptar për Mërgatë Halit Nezaj reagon:

Integrimet rajonale s’kanë kuptim pa njohjen e Kosovës nga Serbia.

“Kosova duhet të jetë pjesë e bashkëpunimeve rajonale. Por, vetëm si palë e barabartë – shtet sovran, i njohur nga të gjithë, njohëse e të gjithëve. Deri atëherë çdo nismë tjetër është e dëmshme për interesat nacionale tona dhe të shqiptarëve në rajon”.

Edvin Kristaq Rama po hapë plagë të reja në dëmë të Kosovës.

Ideja antihistorike e “Mini Schengen”- it nuk ka lidhje me baashkëpunimin mes popujve,por është një formë e dalë boje e Sërbisë së Madhe.

Kjo ide fashizoide është antihistorike dhe antishqiptare që e plasuan Aleksandër Vuqiçi,Zoran Zajev dhe Edvin Kristaq Rama.

Presidenti i Serbisë Aleksandër Vuqiçi është varrëmihësi i shqiptarëve dhe sovranitetit të Kosovës.

I bëjmë thirrje publike premierit shqiptar zt.Edvin Kristaq Rama,që të heqë dorë nga marrëzitë antikombëtare ,nga Kosova dhe “Mini Shengeni”.

“Trarë me Kosovë e Mini-schengen me Serbinë, ose thënë të ndryshe, të bësh krushqi me atë që të ka përdhunuar motrën”.

Edvin Kristaq Rama nuk e njeh dhe ndjenë tragjedinë kombëtare, është argati me i keq i së keqës gjithë kombëtare.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat