​Plarent Kiçmari mbron titullin e Kampionit gjerman në Breakdance

Gjermania

​Plarent Kiçmari mbron titullin e Kampionit gjerman në Breakdance

Më: 3 tetor 2021 Në ora: 18:17
​Plarent Kiçmari mbron titullin e Kampionit gjerman në Breakdance

Në Spraitbach të Gjermanisë u mbajt kampionati gjerman në Breakdance i organizuar nga shoqata gjermane për vallëzim TAF Germany.

Ne këtë kampionat morén pjesë breakdancer nga vende të ndryshme të Gjermanisë.

Ne kategorinë Junior 2 të moshës 14-16 vjeçare e mbrojti titullin e kampionit gjerman për herë të katërt, 16 vjeçari nga Kosova Plarent Kiçmari.

Ndryshe, “Breakdance” është një stil i veçantë i kërcimit që është i pranuar në kuadër të lojërave olimpike.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat