Nuk kishin leje qëndrimi, kapen tre shqiptarët në një autobus në Gjermani

Gjermania

Nuk kishin leje qëndrimi, kapen tre shqiptarët në një autobus në Gjermani

Më: 6 nëntor 2021 Në ora: 18:27
Foto ilustrim

Gjatë kontrollit të pasagjerëve të një autobusi të distancave të gjata në zonën e pushimit Leipheim, të autostradës A8, policia ka konstatuar se tre persona po qëndronin ilegalisht në Gjermani.

Shqiptarët e kapur, kishte kohë që nuk kishin të drejtë qëndrimi në Gjermani. Në këtë përfundim kanë ardhur zyrtarët gjatë kontrollit të një autobusi në distanca të gjata.

Tre shqiptarët nga mosha 29 deri në 55-vjeç kanë hyrë të gjithë legalisht në vend si turistë. Por, pastaj të gjithë ata kanë qëndruar pa vizë më shumë se sa lejohej.

Kjo ishte veçanërisht e dukshme me 29-vjeçarin, siç ka zbuluar grupi i kontrollit të kërkimit të policisë rrugore Neu-Ulm. Ai dyshohet se kishte qenë në Hamburg që nga shkurti i vitit të kaluar.

Këtu prokurori publik ka urdhëruar pagesën e një depozite sigurie në nivel katërshifror (më së paku 1000 euro).

Të tre shtetasit shqiptarë pastaj janë detyruar të largohen menjëherë nga Gjermania.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat