Kryesia e Nëndegës së LDK-së në Burgdorf mblidhet për pensionimin Skender Berisha

Gjermania

Kryesia e Nëndegës së LDK-së në Burgdorf mblidhet për pensionimin Skender Berisha

Më: 8 dhjetor 2021 Në ora: 15:56
Pamje nga takimi

Kryesia e Nëndegës së LDK-së në Burgdorf, pati një takim të rregullt dhe njëherit ndau një dhuratë modeste me rastin e ditëlindjes dhe pensionimit të bashkëveprimtarit dhe sekretarit të Nëndegës së LDK-së në Burgdorf z. Skender Berisha.

Kryetari i Nëndegës z. Refki Kryeziu në emër të të gjithë kolegëve dhe bashkëveprimtarëve të Nëndegës së LDK-së në Burgdorf i uroj ditëlindjen dhe daljën në pension duke i uruar shëndet dhe pleqëri të mbarë.

Njëherit në emër të kryesisë i dhuroi një Orë dore në shenjë kujtimi dhe falenderimi, për punën dhe veprimtarinë e shkëlqyer në dobi të LDK-së dhe Atdheut. Nga të gjithë kolegët iu dhanë urimet më të sinqerta për shëndet të mirë dhe vite të lumtura në pension.

Në vazhdim personeli i Restaurantit „Pisoni“ në Zuchwil/SO, i shërbeu me pije dhe gatime të veçanta për nder të pensionimit, duke u falenderuar për vizitën.
Me emocione Z. Skender Berisha falenderoj nga zemra për këtë befasi të këndshme dhe nderin që sot e përjetoj nga shokët, duke uruar me uratën:
Zoti ju ruajt dhe ju bekoftë!

Ju kthefsha në gëzime!

Sektori për informim i Nëndegës së LDK-së në Burgdorf/BE

Image
Pamje nga takimi
Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat