Lamtumirë burrë i Dardanisë (Isuf Qetaj)

Gjermania

Lamtumirë burrë i Dardanisë (Isuf Qetaj)

Nga: Ibrahim Hoxha Më: 10 dhjetor 2021 Në ora: 18:55
Isuf Qetaj

A thue e din o Dri i Bardhë, dhimbje e madhe sot më ka marrë, Po të pyes ty po i pyes këto valë?

Më është k’put një Lis i Trollit, sot më ka lanë nji Burrë i Kombit. Me ka mbet Kulla pa pushkë në frengji, më ka mbet Nanë Lokja Lotin tue e fshi.

Edhe krojet po i pyes sot pse e ndalet rrjedhen? S'gurgullojnë si çdo mot.

Kur Kombit i vdes një burrë s'gurgullojmë në vend tonin me lot qan çdo gurë. Se kem zakon Burrin me e qa, po loti më tradhtoj e në qepalla ra.

Beju të fala Burrave në Koshare, tek kjo rrasë tek ky Flamur emni yt është i gdhendur në Gurë. Ti e din Isuf edhe mbas sotit Dielli lind e perëndon, por malli për ty do të më mbetet pergjithmonë. 

Kolegjiumi i LDK-së në Bavari, Nëndega e LDK-së në Mynchen- Shtamberg

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat