Autobusi nga Kosova përplaset me një tramvaj në Gjermani

Gjermania

Autobusi nga Kosova përplaset me një tramvaj në Gjermani

Nga: G.B Më: 2 prill 2022 Në ora: 11:35
Skena e aksidentit në stacionin e autobusëve të distancave të gjata. Foto: Stephan Henn

Në stacionin e autobusit në Duseldorf, një autobus u përplas me një tramvaj.

Media gjermane RP Online raporton se treni u hodh nga shinat dhe shoferi i autobusit u plagos lehtë, përcjell Bota sot.

Autobusi është nga Kosova i kompanisë Barileva Turist.

“Shkaku i një aksidenti midis një autobusi dhe një tramvaji është ende i paqartë. Përplasja ka ndodhur rreth orës 18:00. mbrëmjen e së premtes, në të cilën tramvaji u hodh nga shinat dhe nuk mundi të vazhdonte udhëtimin”, shkruan media.

Sipas një zëdhënësi të policisë, drejtuesi i autobusit është plagosur lehtë.

Nuk dihet nëse autobusi ka mundur të vazhdojë udhëtimin.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat