Gjermani: Vdes në aksident trafiku një 6 vjeçare nga Kosova

Gjermania

Gjermani: Vdes në aksident trafiku një 6 vjeçare nga Kosova

Më: 30 nëntor 2022 Në ora: 16:54
Ilustrim

Një aksident tragjik ka ndodhur në Gjermani të hënën e 28 nëntorit.

Si pasojë e aksidentit ka vdekur një 6 vjeçare nga Kosova.

E përveç kësaj edhe dy prindërit e saj, babai 41-vjeçar dhe nëna 37-vjeçare morën lëndime të rënda trupore.

Rasti i rëndë ka ndodhur në autostradën A 81, në rrethinën e Konstanzës, raportojnë mediat gjermane.

Kjo u konfirmua edhe nga Policia e Konstanzës.

Zëdhënësja e policisë Katrin Rosenthal, tha se familja janë shtetas të Kosovës.

“Mund të ju konfirmoj se familja janë shtetas të Kosovës” tha ajo.

Sipas raportimeve të mediave ceremonia e varrimit u mbajt sot në orën 14:00 në Sammen të Zvicrës.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat