Vlora Çitaku takon themelueset e Gruas Demokratike të Kosovës dega në Gjilan

Gjilani

Vlora Çitaku takon themelueset e Gruas Demokratike të Kosovës dega në Gjilan

Më: 31 gusht 2021 Në ora: 19:36
Pamje nga takimi

Nënkryetarja e parë e PDK-së znj. Vlora Çitaku dhe kandidatja për kryetare të Komunës së Gjilanit, Leonora Morina Bunjaku takojnë gruan themeluese dhe kontributdhënëse në Partinë Demokratike të Kosovës në Gjilan.

Gruaja në Partinë Demokratike të Kosovës, gjithehere ka qenë në themelet kryesore të shtetndërtimit të Republikës së Kosovës, ku edhe sot u bashkuan me PDK-në për të vazhduar kontributin në fitoren e madhe në Gjilan.

Takimi fillojë më një minut heshtje në nderim të ish themelueset së degës  Arzie Nuhiu e cila ndërroj jetë pak muaj më parë.

UD kryetarit të degës Riad Rashiti kërkoj mbështetje nga të gjitha gratë prezente që të vazhdojnë kontributin për ta dërguar PDK-në në udhëheqje komunale në Gjilan.

Znj.Çitaku kërkoj që të mobilizohemi si herave të kaluara dhe të bëjmë ndryshimin e madhë për qytetarët e Gjilanit. Vetëm të bashkuar për Gjilanin, mundemi të kthejmë dinjitetin e qytetarëve dhe ta ndalemi degradimin e qytetit të Gjilan-it.

Kandidatja për kryetare të Komunës së Gjilan-it Leonora Morina Bunjaku ka marrë mbështetje nga gratë themeluese të PDK-së në Gjilan.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat