Haziri ndan mirënjohje për personalitete të rëndësishme që kanë dhënë shumë për Gjilanin

Gjilani

Haziri ndan mirënjohje për personalitete të rëndësishme që kanë dhënë shumë për Gjilanin

Më: 1 shtator 2021 Në ora: 16:06
Pamje nga takimi

Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, në kuadër të aktiviteteve për mërgatën dhe kalendarin kulturor për respektin e tyre, ka nderuar me mirënjohje Sabri Byqmetin, Ismet Azizin, Mustafë Ukshinin dhe Fjolla Hysenin, për kontributin e dhënë në diasporë me kauzën për liri, pavarësi dhe demokraci, që e kanë dhënë për dekada, krahas edhe aktiviteteve të vazhdueshme në fushën e humanizmit, solidaritetit, sportit, kulturës etj.

Kryetari Haziri, ka thënë se disa nga aktivitete në kuadër të kalendarit Ditët e Mërgatës janë anuluar për shkak të përkeqësimit të situatës me pandemisë COVID-19, por laureatë të çmimeve janë figurat e respektuara të Gjilanit, që jetojnë këtu dhe atyre që po veprojnë çdo ditë në mërgatë.

“Jam i nderuar që Sabri Byqmetit i kam ndarë mirënjohje në nderim të kontributit të dhënë në organizimin e bashkatdhetarëve në Zvicër, e në veçanti për kauzën për liri, pavarësi dhe demokraci të vendit. Gjithashtu Ismet Azizit i ndahet mirënjohje në nderim të kontributit kombëtar, në zbardhjen e të drejtave të shqiptarëve në Sanxhak, të cilët ishin të harruar e që me kontributin e Shoqatës po bëhet dritë në këtë drejtim. Mustafë Ukshinit i kam ndarë mirënjohje në nderim të sukseseve të arritura në biznesin e tij në Zvicër, e në veçanti për solidarizimin e vazhdueshëm dhënë për kategoritë me nevoja sociale. Ndërsa, Fjolla Hysenit i ndaj mirënjohje për sukseset e arritura në sport, e veçanërisht për promovimin e imazhit të Gjilanit në gara sportive gjithandej brenda dhe jashtë kufijve të Kosovës”, ka thënë mes tjerash, kryetari Haziri.

Ai, po ashtu, ka theksuar se kontributi i gjilanasve kudo nëpër botë është i veçantë dhe në vazhdimësi do të nderohen edhe figura të tjera të merituara që janë krenaria jonë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat