Gjilani shënon Ditën Ndërkombëtare e Sportit për Zhvillim dhe Paqe

Gjilani

Gjilani shënon Ditën Ndërkombëtare e Sportit për Zhvillim dhe Paqe

Më: 13 prill 2022 Në ora: 16:05
Gjilani shënon Ditën Ndërkombëtare e Sportit për Zhvillim dhe Paqe

Komuna e Gjilanit në bashkëpunim me Komitetin Olimpik të Kosovës ka shënuar sot Ditën Ndërkombëtare e Sportit për Zhvillim dhe Paqe, në ngjarjen ku mori pjesë nënkryetarja Leonora Morina Bunjaku, drejtori i DKRS-së, Kushtrim Zeqiri, dhe sportistë të të gjitha fushave.

Nënkryetarja e Komunës, Leonora Morina Bunjaku, ka konfirmuar para sportistëve mbështetjen e këtij sektori me të gjitha kapacitetet komunale.

“Vetë fakti që me propozim të kryetarit Hyseni është rritur shuma e përkrahjes për fushën e sportit nga 80 mijë në 120 mijë euro, tregon përkushtimin e Komunës ndaj sportistëve. Mbështetja e Komunës do të jetë e vazhdueshme pasi ju na keni bërë krenarë me rezultatet dhe të arriturat tuaja. Ju jeni ambasadorët tanë më të mirë”, ka thënë nënkryetarja e Komunës.

Drejtori i DKRS-së, Kushtrim Zeqiri, tha se kjo ditë paraqet një mundësi për të njohur rolin pozitiv që luajnë sporti dhe aktiviteti fizik në komunitete dhe në jetën e njerëzve anembanë globit.

“Sporti ka fuqinë për të ndryshuar botën, është një e drejtë themelore dhe një mjet i fuqishëm për të forcuar lidhjet shoqërore për të promovuar zhvillimin e qëndrueshëm dhe paqen, si dhe solidaritetin dhe respektin për të gjithë”, ka thënë drejtori Zeqiri.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat