Skandal: Në Republikë laike, ndërrohet orari i punëtorëve zyrtarë, për shkak të Ramazanit?!

Gjilani

Skandal: Në Republikë laike, ndërrohet orari i punëtorëve zyrtarë, për shkak të Ramazanit?!

Më: 28 mars 2023 Në ora: 17:23
Alban Hysen

Kryetari i Komunës së Gjilanit, Alban Hyseni ka nxjerrë vendim që për muajin e ramazanit, të gjithë zyrtarët që agjërojnë të punojnë një orë më pak.

Më vendimin e nxjerrë më 23 mars, Hyseni i ka obliguar drejtoritë që të mbajnë evidencë për stafin që agjërojnë.

Sipas vendimit, orari i punës do të filloj nga ora 9:00 dhe do të zgjas deri në orën 16:00.

Image
Vendimi

 

Vendimi ka hyrë në fuqi nga data 24, dhe do të jetë në fuqi deri më datën 20 prill.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat