Kryetari i Gjilanit priti në takim njoftues komandantin turk e KFOR-it për Kosovën

Gjilani

Kryetari i Gjilanit priti në takim njoftues komandantin turk e KFOR-it për Kosovën

Më: 29 mars 2023 Në ora: 11:53
Foto nga takimi

Kryetari i Komunës së Gjilanit, Alban Hyseni, përmes një postimi në facebook ka njoftuar se ka pritur në takim njoftues komandantin e KFOR-it turk për Kosovë, Recai Yilmaz.

Në këtë takim, temë diskutimi ka qenë sigurimi i ofrimit të bashkëpunimit të KFOR-it turk për Komunën e Gjilanit.

Gjatë këtij takimi, u diskutua edhe për projekte ku mund të ndërveprojnë të dyja palët dhe si rrjedhojë u dakordua që bashkëpunimi të vazhdojë edhe më tutje.

Përveç kësaj, kryetari Hyseni e ka njoftuar komandantin për çështje lidhur me planet e tij për qeverisje

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat