Foshnja e parë në Gostivar për vitin 2019 është vajzë - Bota Sot
Foshnja e parë në Gostivar për vitin 2019 është vajzë

Gostivari

Foshnja e parë në Gostivar për vitin 2019 është vajzë

Më: 1 janar 2019 Në ora: 11:35
Ilustrim

Në Gostivar foshnja e parë për vitin 2019 është vajzë. Ajo ka lindur dy minuta pas mesnatës.

Siç informojnë nga Departamenti për gjinekologji dhe akusheri në Spitalin e Gostivarit, foshnja peshon 3.600 gramë dhe është e gjatë 53 centimetra.

Në Siptalin e Gostivarit ka akoma shtatzëna që pritet të lindin gjatë ditës së sotme.

Ndërsa në Shkup foshnja e parë për vitin 2019 është djalë, i cili ka lindur një minutë pas mesnate.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat