“Bashkë me Bokin është arrestuar edhe pronari i një fabrike në Gostivar, i afërt me qeverinë VMRO-BDI”?!

Gostivari

“Bashkë me Bokin është arrestuar edhe pronari i një fabrike në Gostivar, i afërt me qeverinë VMRO-BDI”?!

Më: 16 korrik 2019 Në ora: 14:52
Arrestimi i BOKI 13

Bashkë me Bojan Jovanovskin ëshët arestuar edhe pronari i një fabrike në Gostivar, shkruan mediumi maqedonas dosie.mk.

“Sipas informacioneve që posedon Dosie, bëhet fjalë për pjesëtar të njohur të qarqeve kriminele që merren me shitje të drogës dhe që kanë qenë të afërt me struktura të mëhershme të larta në polici të ish pushtetit”, shkruan Dosie.

Emri i tij lidhet me një lokal të njohur në Shkup me emër ekzotik, të cilin e ka poseduar poashtu me një grup të njohur biznesmenësh, transmeton Gazeta Lajm. Sipas mediumeve maqedonase, në lokal janë mbajtur ahengje deri në orët e hershme të mëngjesit. I arrestuari tani është pronar i një fabrike për gurë në Gostivar, bashkë me një inspektor në një komunë të Shkupit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat