Gostivar, sulmohet punonjësi i Ndërmarrjes Publike ‘Pyjet Nacionale’ - Bota Sot
Gostivar, sulmohet punonjësi i Ndërmarrjes Publike ‘Pyjet Nacionale’

Gostivari

Gostivar, sulmohet punonjësi i Ndërmarrjes Publike ‘Pyjet Nacionale’

Më: 24 shtator 2019 Në ora: 18:32
Ilustrim

Gjatë ditës së djeshme një punonjës i Ndërmarrjes Publike ‘Pyjet Nacionale’ – Gostivar është sulmuar nga dy persona.

Siç njoftojnë nga Ministria e Punëve të Brendshme, në stacionin policor në Gostivar dje rreth orës 16:45 janë privuar nga liria 21 vjeçari nga fshati Llakacicë dhe 51 vjeçari për shkak të sulmit fizik ndaj 42 vjeçarit nga fshati Zdunje, i punësuar në NP ‘Pyjet Nacionale’.

Sipas denoncimit, i dëmtuari, duke kryer kontrollin në rrugën në Llakavicë ka vërejtur automjet ‘Ford Transit’ me tabela të Gostivarit e ngarkuar me drunj pa pasur dokumente. Pas konfortimit verbal 52 vjeçari e ka sulmuar punonjësin.

Nga MPB thonë se drunjtë janë marrë dhe janë dorëzuar në Policinë e Pyjeve dhe pas dokumentimit të plotë të rasit do të ngritet aktakuzë për dy personat.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...