Rajoni i Gostivarit me vetëm tetë raste aktive me COVID-19

Gostivari

Rajoni i Gostivarit me vetëm tetë raste aktive me COVID-19

Më: 21 qershor 2021 Në ora: 21:22
Foto ilustrim

Ministria e Shëndetësisë njoftoi se gjashtë pacientë janë shëruar dhe në tre komunat Gostivar, Vrapçisht dhe Mavrovë mbetën vetëm me tetë raste aktive.

Rasti i parë me coronavirus u vërtetua më 19 mars vitin e kaluar dhe deri tani janë regjistruar 5.181 raste.

Sipas të dhënave të ISHP-së, 248 pacientë kanë humbur jetën nga COVID-19.

Ndryshe, në Maqedoni që nga fillimi i pandemisë ka pasur gjithsej 155.627 pacientë të infektuar me coronavirus, 149.877 janë shëruar dhe 5.477 kanë humbur jetën.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat