Arrestohet një person në Gostivar, ka gjuajtur me armë ditën e zgjedhjeve

Gostivari

Arrestohet një person në Gostivar, ka gjuajtur me armë ditën e zgjedhjeve

Më: 19 tetor 2021 Në ora: 14:32
Foto ilustrim

Një banor i fshatit Gradec-Gostivar u thirr në stacionin policor pasi u raportua se kishte qëlluar me armë para selisë së një partie politike në fshatin Negotin-Pollog.

SPB Tetovë njofton se dje në mbrëmje rreth orës 21:30 në Stacionin Policor të Gostivarit është thirrur E.J. (44) nga Gostivar Gradec.

Ai më parë u raportua se kishte qëlluar në një festë para selisë së një partie politike në rajonin Negotin-Pollog mbrëmjen e 17 tetorit rreth orës 21:00.

Inspektimi u krye nga një ekip nga Departamenti i Punëve të Brendshme në Gostivar. Dy gëzhoja të zbrazëta u gjetën dhe u dërguan në vendin e treguar për ekspertizë, dhe nga E.J. u konfiskua gjithashtu për ekspertizë edhe një pistoletë që posedonte me licencë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat