Gostivar, arrestohet i dënuari për prodhim dhe shpërndarje të drogës

Gostivari

Gostivar, arrestohet i dënuari për prodhim dhe shpërndarje të drogës

Më: 20 shkurt 2022 Në ora: 11:54
Foto ilustrim

Nga Ministria e Punëve të Brendshme njoftojnë se policia sot ka arrestuar një 24-vjeçar nga Balindolli i Gostivarit, përcjell TV21.

Personi me iniciale A.B. është arrestuar rreth 50 minuta pas mesnate, nga ana e SPB-Tetovë, respektivisht Reparti për Punë të Brendshme në Gostivar.

“Me urdhër të gjykatës është arrestuar 24-vjeçarin A.B. nga Balindolli i Gostivarit, i dënuar me tre vjet burgim për veprën penale “prodhim dhe shpërndarje e paautorizuar e narkotikëve, substancave psikotrope dhe prekursorëve”, që dënohet sipas nenit 215 nga Kodit Penal.

Pas arrestimit, A.B. është dorëzuar në “Idrizovë” në Shkup për vuajtje të dënimit”, theksohet në njoftimin e MPB.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat