Vdes tragjikisht i riu nga Gostivari me punë të përkohshme në Gjermani - Bota Sot
Vdes tragjikisht i riu nga Gostivari me punë të përkohshme në Gjermani

Gostivari

E hënë, 15 tetor 2018

Vdes tragjikisht i riu nga Gostivari me punë të përkohshme në Gjermani

Më: 14 tetor 2017 Në ora: 15:45
Samir Ajdari

Samir Ajdari nga Gostivari ka humbur jetën tragjikisht në Gjermani, ku kishte shkuar për të punuar, për shkak të papunësisë që po mbretëron në vemdlindjen e tij.

Ai një kohë ishte i punësuar në picerinë e njohur Picasso në Gostivar. Kujtimin për të e kanë shprehur shumë personalitete pulbike në Gostivar, mes të cilëve edhe piktori Burhan Ahmeti, i cili në profilin e tij në rrjetin social Facebook, shkruan:

“Sot morrëm një lajm të hidhur për vdekjen tragjike të Samir Ajdarit, shokut dhe ish punëtorit të Picerisë Picasso i cili për një jetë më të mirë si shumë shqiptarë tjerë mërgoi në Gjermani, ku tragjikisht ndërroi jetë mu në vendin e punës. Kujtimet për ty mbeten të përjetshme. U prehsh në paqë shoku ynë!"

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test