Arben Taravari në koalicion me turqit në Gostivar - Bota Sot
Arben Taravari në koalicion me turqit në Gostivar

Gostivari

Arben Taravari në koalicion me turqit në Gostivar

Më: 24 tetor 2017 Në ora: 13:49
Arben Taravari

Detajet nga marrëveshja koalicionuese priten të shpalosen në konferencën për shtyp e cila do të mbahet ne mbremje.

Kandidati për kryetar të Komunës së Gostivarit nga Aleanca për Shqiptarët, Arben Taravari do të mbajë konferencë për media, në të cilën do të shpaloset koalicioni i ri për zgjedhjet lokale në Gostivar, në mes Aleancës për Shqiptarët, Partisë për Unitet Kombëtar të Turqve në Maqedoni (TMBH) të udhëhequr nga Erdogan Saraç dhe fraksionit të Partisë Demokratike të Turqve të udhëhequr nga ish ministri Furkan Çako.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
    test