Bejta: Uji i Gostivarit i pastër, Maqedonia sot pa ministër të Shëndetësisë - Bota Sot
Bejta: Uji i Gostivarit i pastër, Maqedonia sot pa ministër të Shëndetësisë

Gostivari

Bejta: Uji i Gostivarit i pastër, Maqedonia sot pa ministër të Shëndetësisë

Më: 27 tetor 2017 Në ora: 23:16
Bejta

Në rrjetin social Facebook dhe në një takim me banorët e fshatit Banjicë të Poshtme, Nevzat Bejta tha se në vend që të bënte punën e tij si ministër, Arben Taravari e kaloi kohën me fushatë politike shpifjesh.

“Jam shumë i zhgënjyer që sot përjetuam një ditë pa ministër Shëndetësie. Ku ishte ai sot? Ku ishte kur mori vesh që disa bashkëqytetarë ishin ndjerë keq? U kujdes për shëndetin e tyre? U interesua me ministrinë se si ishte gjendja e tyre? Jo! Gjëja e parë që ai bëri sot ishin lojëra fushate. Nisi të shpërndante me pagesë shpifje që mund ta ndihmonin. E la shëndetin e njerëzve dhe fushata ishte e para”, deklaroi Bejta.

Ish-drejtori i spitalit Jakup Jakupi, tha Bejta, tregoi sot se uji i pijshëm i Gostivarit nuk ka probleme.

“Çfarë i mbetet tashmë mashtrimeve të ministrit që sot nuk punoi? A ia vlejti të bënte politikë me shëndetin e njerëzve? Ndiej zhgënjim të thellë për sjelljen e tij të dobët politikisht dhe moralisht. Si qytetar, ftoj këdo zyrtar të ministrisë së Shëndetësisë që ka integritet dhe nuk është i zënë me fushatën e ministrit të papërgjegjshëm t’u rikthehemi së bashku interesit dhe shëndetit të njerëzve. Nga e hëna, ministri do të ketë më shumë kohë në dispozicion,” u shpreh Bejta.

Eufori u krijua në mesin e banorëve të Banjicës së Poshtme, kur Kryetari Bejta u shfaq me shallin e Klubit të Futbollit “Genç Kalemler” të këtij fshati. Bejta u premtoi banorëve ndërtimin e stadiumit dhe mbështetje për klubin, ndërsa punimet infrastrukturore brenda fshatit do të përmbyllen gjatë mandatit të ri 2017 – 2021.

Takimi u zhvillua në shtabin zgjedhor të Partisë Demokratike Turke, nga ku Kryetari Bejta tha që marrëveshje e koalicionit do të zbatohet me përpikmëri dhe do të jetë në të mirë të gjithë qytetarëve të Gostivarit.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test