ASH sot në ora 12:00 proteston para komunës së Gostivarit - Bota Sot
ASH sot në ora 12:00 proteston para komunës së Gostivarit

Gostivari

ASH sot në ora 12:00 proteston para komunës së Gostivarit

Më: 20 mars 2018 Në ora: 08:51
ASH

Me slloganin “Stop politizimit të Arsimit” Aleanca për Shqiptaret – Gostivar, të martën nga ora 12:00 mbanë protesta para objektit të komunës së Gostivarit.

Pushteti qendrorë ia mori kompetencat kryetarit te Komunës Arben Taravarit në sferën e Arsimit, duke mos pasur mundësi të emërojë dhe shkarkoj drejtorë.

Pushtet ky, i cili ka filluar te emëroj në shkollat e Gostivarit drejtorë sipas strategjisë së tyre partiake. ASH kërkon që politika të qëndroj larg arsimit.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test