Lënduan pesë zyrtarë policorë në qendrën e azilkërkuesve në Magure, arrestohet katër shtetas të huaj

Kronikë e zezë

Lënduan pesë zyrtarë policorë në qendrën e azilkërkuesve në Magure, arrestohet katër shtetas të huaj

Më: 20 janar 2021 Në ora: 11:12
Foto ilustrim

Janë arrestuar katër persona të dyshimtë shtetas të huaj azilkërkues  të cilët nga kampi i azilkërkuesve në Mitrovicë kishin shkuar dhe tentuar të futen me forcë në qendrën e azilkërkuesve në fshatin Magure të Lipjanit.

Gjatë përpjekjeve për të mos i lejuar të dyshuarit të futen brenda në qendër, janë lënduar pesë zyrtarë të policisë.

Si pasojë e rastit, zyrtarët policor dhe të dyshuarit kanë pësuar lëndime dhe kanë pranuar tretman mjekësor.

Të dyshuarit kishin dëmtuar një veturë zyrtare pronë e qendrës së azilit dhe derën e hyrjes së qendrës në fjalë.

Me vendim të prokurorit të dyshuarit janë dërguar në mbajtje.

Rasti vazhdon të hetohet.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat