Detaje të reja/ Tre persona të vdekur në aksidentin në Raçë të Gjakovës, dy nga Kosova dhe një nga Shqipëria

Kronikë e zezë

Detaje të reja/ Tre persona të vdekur në aksidentin në Raçë të Gjakovës, dy nga Kosova dhe një nga Shqipëria

Më: 17 prill 2021 Në ora: 09:43
Pamje nga vendi i ngjarjes

(E plotësuar 11:03) -Një aksident i rëndë komunikacioni ka ndodhur sot në orët e mëngjesit në fshatin Raçë të Gjakovës. Në këtë aksident kanë vdekur tre persona.

Komandanti i Trafikut për rajonin e Gjakovës ndërkohë ka konfirmuar se dy prej viktimave janë nga Kosova dhe një nga Shqipëria.

“Deri te aksidenti dyshohet se ka ardhur si pasojë e mospërshtatjes së kushteve të rrugës dhe është përplasur në urë. Mjekët kanë ardhë në vendin e ngjarjes. Dy persona janë kosovarë, derisa një person tjetër është nga Shqipëria”, ka thënë ai për media.

**

Tre persona kanë mbetur të vdekur si pasojë e një aksident trafiku në fshatin Racë të komunës së Gjakovës.

Policia ka njoftuar se rasti ka ndodhur rreth orës 08:00 të mëngjesit të së shtunës.

“Ju njoftojmë se sot rreth orës 07:40 policia është njoftuar per një aksident në Fshatin Raçë. Patrullat policore kanë dal në vendin e ngjarjes ku kanë vërejtur se brenda veturës e cila kishte dal jashtë rrugës kanë qenë 3 persona. Në vendin e ngjarjes kanë dal ambulanta, zjarrfikësit, njësia e trafikut si dhe prokurori kujdestar. Nga ana e personelit mjekësorë në vendin e ngjarjes është konstatuar se personat qe gjendeshin brenda veturës ishin pa shenja jetë”, thuhet në përgjigjen e Policisë së Kosovës.

Kanë humbur jetën tre persona

Një aksident i rëndë trafiku ka ndodhur në fshatin Raçë, të komunës së Gjakovës.

Në këtë aksident kanë humbur jetën tre persona.

Lajmin e ka konfirmuar, zëdhënësi i Policisë për rajonin e Gjakovës, Nusret Gjurkaj, i cili nuk ka dhënë detaje tjera se si ka ndodhur rasti, pasi thotë se nuk kanë ende informata të sakta.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat