Kanosi motrën e tij me thikë, arrestohet 20 vjeçari nga Ferizaj

Kronikë e zezë

Kanosi motrën e tij me thikë, arrestohet 20 vjeçari nga Ferizaj

Më: 15 nëntor 2021 Në ora: 08:39
Foto ilustrim

Policia e Kosovës në rajonin e Ferizajt, ka bërë të ditur se mbrëmë rreth orës 19:30 ka pranuar një informacion se në fshatin Zaskok është një rast i dhunës në familje .

“Në lidhje me këtë, policia ka marr veprimet e nevojshme dhe menjëherë ka dalë në vendin e ngjarjes dhe ka arrestuar personin e dyshuar me inicialet Q.M (M/K) i moshës 20 vjeçar.

 I cili për shkak të disa mosmarrëveshjeve në familje kishte kanosur me thikë motrën e tij”, thuhet në njoftim.

I dyshuari, recidivist i dhunës në familje, është shoqëruar në polici dhe pas intervistimit , me vendim të Prokurorit të Prokurorisë Themelore në Ferizaj, i njëjti është dërguar në mbajtje për 48 orë , për procedura të mëtejme hetimore. 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat