Vrasja e Marigona Osmanit/ Dardan Krivaqës dhe Arbër Sejdiut iu vazhdohet paraburgimi

Kronikë e zezë

Vrasja e Marigona Osmanit/ Dardan Krivaqës dhe Arbër Sejdiut iu vazhdohet paraburgimi

Më: 19 nëntor 2021 Në ora: 11:55
Dardan Krivaqa

Pas kërkesës së Prokurorisë, Gjykata Themelore në Ferizaj ka marrë vendim për vazhdimin e masës së paraburgimit prej dy muajsh ndaj dy të dyshuarve për vrasjen e Marigona Osmanit, Dardan Kirvaqës dhe Arbër Sejdiut.

Kështu kanë konfirmuar nga Gjykata Themelore në Ferizaj.

“Edhe për dy muaj i është vazhduar masat e paraburgimit dy të dyshuarve për vrasjen e 18 vjeçares në Ferizaj. Kjo masë përfundon më 18 janar 2022”, kanë gjënë nga Gjykata për insajderin.

Krivaqa e Sejdiu akuzohen se më 22 gusht të këtij viti kanë privuar nga jeta 18-vjeçaren Marigona Osmani, ku më pas e kishin dërguar pa shenja jete në Spitalin e Ferizajt dhe ishin larguar.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat