65 vjeçari në Han të Elezit goditet për vdekje nga një veturë

Kronikë e zezë

65 vjeçari në Han të Elezit goditet për vdekje nga një veturë

Më: 29 nëntor 2021 Në ora: 23:07
Foto ilustrim

Një këmbësor në Han të Elezit është goditur për vdekje nga një veturë.

Lajmin për klankosova e ka konfirmuar Kanun Veseli, zëdhënësi i Policisë së Kosovës për rajonin e Ferizajt, i cili tha se personi ishte i moshës 65 vjeçare.

“Në ora 17:40 në Han të Elezit , afër qendrës tregtare Elkos ka ndodhur një aksident komunikacioni mes një automjeti të udhërarëve me targa vendore dhe një këmbësori. Si pasojë e ketij aksidenti ka gjetur vdekjen një peron i moshës rreth  65 vjeçar”, u shpreh ai.

Tutje, Veseli shtoi se vdekjen e tij e ka konfimuar Qendra e Mjekësisë Familjare në Han të Elezit  dhe se Njësia e Komunikacionit Rrugor është në vendin e ngjarjes dhe po heton këtë rast.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat