Dhunohet e mitura në Prizren, prokuroria habit me vendimin për të dyshuarin

Kronikë e zezë

Dhunohet e mitura në Prizren, prokuroria habit me vendimin për të dyshuarin

Më: 5 dhjetor 2021 Në ora: 08:36
Foto ilustrim

Një rast të dhunimit të një të miture në Prizren policia e ka bërë të ditur sot me anë të raportit 24-orësh. Siç ka deklaruar prindi i vajzës, e mitura ishte larguar nga shtëpia e saj dhe ka qëndruar te shtëpia e një femre me ç’rast ka kryer marrëdhënie seksuale me një mashkull të moshës madhore.

Rasti në polici është hapur si “dhunim”, teksa viktima ka pranuar kontroll mjekësor dhe më pas është kthyer te familja e saj.

Ndërsa i dyshuari është liruar në procedurë të rregullt.

Njoftimi i plotë i policisë:

DHUNIM/ Prizren 02.12.2021-17:30. Me 04.12.2021  ankuesi mashkull kosovar ka raportuar se vajza e tij e mitur, ishte larguar nga shtëpia dhe kishte qëndruar te shtëpia  e një femre, me ç’rast ka zhvilluar marrdhënje seksuale me të dyshuarin mashkull kosovar të moshës madhore. Palët janë intervistuar dhe me vendim të prokurorit, viktima pas kontrollit mjekësor është kthyer në familje ndërsa i dyshuari është liruar në procedurë të rregullt.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat