Arrestohet 83 vjeçari nga Skenderaj

Kronikë e zezë

Arrestohet 83 vjeçari nga Skenderaj

Më: 20 janar 2022 Në ora: 16:21
Ilustrim

Sot rreth orës 14:00 është arrestuar një 83 vjeçar, në fshatin Polac të Skenderajt.

Policia ka njoftuar se ndaj të dyshuarit më inicialet B.V., Gjykata Themelore në Mitrovicë-dega Skenderaj, kishte lëshuar urdhëresën për veprën penale “Vjedhje të shërbimeve”.

“Pas përfundimit të procedurave policore, sipas urdhëresës së gjykatës, pasi që dënimi me burg ka qenë i zëvendësuar me gjobë, pala ka paguar gjobën e përcaktuar me ligj”, thuhet në njoftimin e Policisë së Kosovës.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat