Plagoset një person me armë zjarri në Prishtinë

Kronikë e zezë

Plagoset një person me armë zjarri në Prishtinë

Më: 21 janar 2022 Në ora: 17:24
Foto ilustrim

Të premten në Prishtinë, më saktësisht në lagjen Bregu i Diellit, ka ndodhur një plagosje me armë zjarri.

“Sot rreth orës 16:30, policia ka marrë informacionin për një plagosje me arme zjarri në lagjen Bregu i diellit në Prishtinë”, thuhet në njoftimin e Policisë së Rajonit të Prishtinës.

“Menjëherë pas marrjes së këtij informacioni në vendin e ngjarjes kanë dalë të gjitha njësitet  e nevojshme policore”.

Policia ka njoftuar se i plagosuri është dërguar për ta marrë trajtimin mjekësor, teksa policia i ka nisur hetimet.

“Bazuar në të dhënat fillestare, në këtë rast  një person është plagosur, dhe i njëjti është dërguar për tretman mjekësor”.

“Aktualisht hetuesit policorë kanë nisur një hetim për  sqarimin e të gjitha rrethanave që lidhen me rastin”.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat