Kapet me substanca narkotike, arrestohet një person në Mitrovicë

Kronikë e zezë

Kapet me substanca narkotike, arrestohet një person në Mitrovicë

Më: 22 janar 2022 Në ora: 13:31
Foto ilustrim

Në orët e hershme të mëngjesit të së shtunës, policia në Mitrovicën e Jugut, ka arrestuar një person të dyshuar për veprën penale “Posedim i paautorizuar i narkotikëve, substancave psikotrope dhe analoge ”.

Arrestimi i të dyshuarit është realizuar në rrugën “Hoxhë Hasan Tahsini”, derisa zyrtarët policorë kanë ndaluar për kontrollë një automjet dhe gjatë kontrollit të drejtuesit të automjetit dhe pasagjerëve, te njëri nga pasagjerët zyrtarët policorë kanë gjetur një sasi të substancës narkotike, e cila dyshohet se është e llojit marihuanë.

Sasia e substancës narkotike është konfiskuar dhe do të procedohet në cilësinë e provës materiale.

Në cilësi të dyshuarit është arrestuar G. I., 21-vjeçar, shtetas i Republikës së Kosovës, ndaj të cilit pas procedurës intervistuese është iniciuar rasti për veprën penale “Posedim i paautorizuar i narkotikëve, substancave psikotrope dhe analoge”.

Me urdhër të prokurorit, i dyshuari është liruar në procedurë të rregullt.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat