Vëllai i vuri zjarrin rrobave dhe gjësendeve tjera në një familje në Ferizaj

Kronikë e zezë

Vëllai i vuri zjarrin rrobave dhe gjësendeve tjera në një familje në Ferizaj

Më: 27 shkurt 2022 Në ora: 09:32
Foto ilustrim

Gjatë ditës së djeshme një sherr ka ndodhur në një familje në Ferizaj, ku është arrestuar edhe një person.

Lajmi është bërë i ditur përmes raportit 24 orësh të Policisë së Kosovës, ku thuhej se i dyshuari pasi që ka kërcënuar me jetë nënën dhe motrën e tij, ia kishte vu zjarrin rrobave dhe gjësendeve tjera në dhomën e tij.

Sipas familjareve i dyshuari ka probleme shëndetësore dhe është përdorues i substancave narkotike, thuhet në raport, ndërsa me vendim të prokurorit i dyshuari është dërguar në mbajtje.

“Ferizaj 26.02.2022-14:30. Është arrestuar i dyshuari mashkull pasi që i njëjti ka kanosur me jetë nënën dhe motrën e tij dhe ja u kishte vu zjarrin rrobave dhe gjësendeve tjera në dhomën e tij. I dyshuari sipas familjarëve ka probleme shëndetësore dhe është përdorues i substancave narkotike. Me vendim të prokurorit i dyshuari është dërguar në mbajtje”, thuhet në njoftim.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat