Detaje rreth aksidentit me fatalitet në rrugën Gjilan-Kamenicë, i dyshuari ka ikur nga vendi i ngjarjes

Kronikë e zezë

Detaje rreth aksidentit me fatalitet në rrugën Gjilan-Kamenicë, i dyshuari ka ikur nga vendi i ngjarjes

Më: 1 maj 2022 Në ora: 08:44
Foto ilustrim

Policia e Kosovës përmes raportit 24 orësh ka dhënë detaje të reja rreth aksidentit që ndodhi dje në rrugën Gjilan-Kamenicë, ku humbi jetën një 70 vjeçar,

Sipas raportit thuhet se deri te aksidenti ka ardhur pasi që i dyshuari mashkull kosovar deri sa ishte duke drejtuar automjetin VË kombi për arsye të pa njohura del në shiritin e kundërt të lëvizjes dhe godet veturën Lada Riva të cilën e drejtonte viktima mashkull kosovar.

“Si pasojë e aksidentit viktima është dërguar ne Qendrën emergjente të Gjilanit pa shenje jete, lëndime trupore ka pësuar edhe pasagjeri mashkull kosovar i cili pas marrjes se tretmanit mjekësor lirohet në shtëpi”, thuhet në raport.

I dyshuari pas aksidentit është larguar nga vendi i ngjarjes në këmbë në drejtim të pa njohur.

Me vendim të prokurorit trupi i pa jetë i viktimës dërgohet ne IML për obduksion. 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat