Gjenden 104 aparate për prodhim të Bitcoinit në Prishtinë, sekuestrohen 55 prej tyre

Kronikë e zezë

Gjenden 104 aparate për prodhim të Bitcoinit në Prishtinë, sekuestrohen 55 prej tyre

Më: 15 maj 2022 Në ora: 09:00
Foto

104 aparate për prodhim të kriptovalutës Bitcoin janë gjendur në një lokacion në Prishtinë.

Pas kontrollimit, 55 prej tyre nuk kanë pasur dokumentacion të nevojshëm, me ç’rast janë sekuestruar nga Dogana e Kosovës.

Rasti ka ndodhur mesditën e së shtunës, ndërkohë që vazhdon të hetohet, njofton policia.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat