Policia jep detaje për ngjarjen e rëndë në Vushtrri/ 12-vjeçari u gjet i vdekur nga vëllai i tij në një dhomë të shtëpisë

Kronikë e zezë

Policia jep detaje për ngjarjen e rëndë në Vushtrri/ 12-vjeçari u gjet i vdekur nga vëllai i tij në një dhomë të shtëpisë

Më: 21 maj 2022 Në ora: 19:29 Përditësuar në ora: 21:44 më 21.05.2022
Foto ilustrim

Policia jep detaje për vdekjen e nxënësit 12 vjeçar në Vushtrri, rasti duke u hetuar

Një nxënës i klasës së gjashtë ka vdekur në Vushtrri. Humbjen e fëmijës së mitur, e ka konfirmuar shkolla “Liria” në Strofc të Vushtrrisë, ku i ndjeri vijonte mësimet. Lidhur me rastin, Policia e Kosovës për media ka bërë të ditura informacionet e fundit.

Për media, më shumë detaje ka dhënë edhe zëdhënësi i Policisë së Kosovës për rajonin e Mitrovicës, Avni Zahiti, i cili ka konfirmuar se 12-vjeçari është gjetur i vdekur sot, rreth orës 14:00, në shtëpinë e tij në fshatin Bequk.

Ky rast po cilësohet i dyshimtë nga Policia.

“Vdekje dyshimtë. Sot, rreth orës 14:00, nga ana e familjarëve është raportuar se në shtëpinë e tij në fshatin Bequk të Vushtrrisë, është gjetur pa shenja jete viktima fëmija i moshës 12  vjeçar”, ka thënë Zahiti.

Zëdhënësi i policisë ka thënë se njësitë relevante policore dhe ekipet mjekësore kanë dalë në vendin e ngjarjes.

 “Me urdhër të prokurorit, trupi i pajetë dërgohet në IML për obduksion”, ka thënë Zahiti për gazetën.

Ndërkaq, SHFMU “Liria” e ka përshkruar të ndjerën si nxënës të mirë, të hareshëm dhe përplot jetë.

“Me pikëllim të thellë e zemër të thyer, ju njoftojmë se sot u nda nga jeta një engjëll i shkollës sonë. F. M. ishte nxënës i klasës VI. Ai ishte një nxënës i mirë, i hareshëm dhe përplot jetë. Ngushëllime familjes, farefisit, nxënësve dhe mësimdhënësve për këtë ndarje të dhimbshme e të papritur! U prehsh në paqe, i dashur F.”, thuhet në njoftimin e shkollës. /GazetaExpress/

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat