Gjyshja në Prishtinë raporton se nipi i saj po keqtrajtohet nga babai i tij

Kronikë e zezë

Gjyshja në Prishtinë raporton se nipi i saj po keqtrajtohet nga babai i tij

Më: 6 korrik 2022 Në ora: 09:26
Foto ilustrim

Një burrë është në kërkim nga Policia në Prishtinë pasi dyshohet për “keqtrajtim apo braktisje të fëmijës”.

Sipas njoftimit nga Policia një grua ka raportuar se nipi i saj i mitur (djali i vajzës), është larguar nga shtëpia pasi është keqtrajtuar nga babai i tij.

Ajo tutje ka raportuar se i mituri nuk mund të takohet me nënën e tij pasi prindërit janë të ndarë.

Policia tutje ka njoftuar se i dyshuari nuk është hasur nga policia.

“Viktima është intervistuar në prezencën e zyrtarit të QPS-së. Lidhur me rastin është konsultuar prokurori i shtetit, viktima është vendosur në strehimore. Rasti vazhdon të hetohet”, thuhet në njoftim.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat