Tejkaluan shpejtësinë, policia gjobit me nga 800 euro dy shoferë në Ferizaj

Kronikë e zezë

Tejkaluan shpejtësinë, policia gjobit me nga 800 euro dy shoferë në Ferizaj

Më: 9 gusht 2022 Në ora: 09:28
Foto ilustrim

800 euro gjobë është shqiptuar ndaj dy shoferëve në Ferizaj, të cilët kishin tejkaluar shpejtësinë.

M.B, 19 vjeçar kishte vozitur 90 km/h në rrugën “Rexhep Bislimi”, aty ku kufizimi i shpejtësisë ishte 40 km/h.

Ndaj tij është shqiptuar, 300 euro gjobë i janë hequr tre pikë dhe i është konfiskuar patentë shoferi për gjashtë muaj.

Ndërkaq, në të njëjtën rrugë ndaj A.T, 33 vjeçar, është shqiptuar një gjobë në vlerë prej 500 euro.

Ai kishte vozitur 118 km/h në zonë ku kufizimi i shpejtësisë ishte 40 km/h.

Atij po ashtu i janë hequr pesë pikë dhe i është konfiskuar patentë shoferi për një vit.

Image
Gjoba
Image
Gjoba
Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat