Dorëzohet në Polici hajni që vodhi veturën e 35 mijë eurove të kompanisë ‘Urban Taxi’

Kronikë e zezë

Dorëzohet në Polici hajni që vodhi veturën e 35 mijë eurove të kompanisë ‘Urban Taxi’

Më: 10 gusht 2022 Në ora: 09:12
Foto ilustrim

Pas katër muajsh në arrati, i dyshuari për vjedhjen e veturës së kompanisë ‘Urban dhe Robert Taxi’ në Prishtinë, tashmë është dorëzuar në Polici. Mësohet se hajni që vodhi taxin është në duart e organeve të rendit dhe ndaj tij është nxjerrë aktvendim për ndalim.

Burimet nga Prokuroria kanë njoftuar se i dyshuari për këtë rast., B.B., 34-vjeçar është dorëzuar pasditen e djeshme në Polici, nën dyshimet se ka kryer veprën penale ‘Vjedhje e rëndë’. Ai po dyshohet se më 3 prill të këtij viti, ka vjedhur një veturë në vlerë prej 35 mijë eurove nga parkingu i kompanisë në rrugën “Lidhja e Pejës”, përball Terminalit Doganor në Prishtinë.

Pas intervistimit nga hetuesit policorë, ndaj të dyshuarit, Prokurori i Shtetit ka urdhëruar ndalimin prej 48 orësh dhe dorëzimin e kallëzimit penal brenda afatit ligjor. Gjatë kësaj periudhe, mbetet të shihet nëse Prokuroria do të dorëzojë në Gjykatë kërkesë për caktimin e masës së sigurisë ndaj tij.

Në ditën që ndodhi rasti, media pati publikuar pamjet ku shihet se si u krye vjedhja nga i dyshuari. Si në “bahçe të babës”, ai shihet se si e kalon rrugën dhe afrohet në parkingun ku gjendej vetura. Automjeti të cilin ai dyshohet se e vodhi ka qenë i hapur dhe çelësi ishte brenda pasi siç kishte deklaruar menaxheri ashtu i parkojnë gjithmonë veturat.

Ndryshe për vjedhjen e kësaj veture, menaxheri i kompanisë kishte ofruar edhe shpërblim prej 35 mijë eurosh për ata që e gjejnë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat