Një i arrestuar, një në kërkim për depon në Yrshek. U sekuestruan armë, municione, mjete e fenelina policie

Kronikë e zezë

Një i arrestuar, një në kërkim për depon në Yrshek. U sekuestruan armë, municione, mjete e fenelina policie

Më: 18 gusht 2022 Në ora: 20:26
Pamje nga aksioni

Zbardhen detaje të reja nga operacioni i policisë së Tiranës që çoi në zbulimin e depos së armëve në Yrshek.

Si rezultat i këtij operacioni u arrestua shtetasi Kujtim Çaushi dhe është shpallur në kërkim shtetasi Erlind Çaushi.

Gjatë kontrollit të këtij ambienti, janë gjetur e sekuestruar, në cilësinë e provës materiale:

- 2 granta hedhesë të lehtë kundratank

- 2 mitraloza të lehtë

- 1 automatik ak-47

- 1 snajper me dylbi

- 2 silenciator

- 9 granata të llojeve të ndryshme

-  sasi e konsiderueshme municioni luftarak

-  3 automjete, njëri prej tyre i blinduar

- 3 motora pa targa

- 1 jet ski

- 4 palë targa automjetesh shqiptare dhe të huaja

- 1 paruke

- 2 fenelina policie

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat